Recenze Janome

Přidáno: 10. října 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

• Jednoduchý stroj se základními funkcemi, na běžné šití naprosto dostačující.
  • Návod v češtině je velice zjednodušený, kdybych byla začátečník, vyvstanou mi problémy.

JANOME JUNO E1019

JANOME JUNO E1019

Přidáno: 2. října 2017

Zakoupeno v Šicí stroje shop

• Stroj šije dobře takže spokojenost.

Přidáno: 20. září 2017

• Šije naprosto sám :-)
  • Pevná konstrukce.
  • Jednoduché ovládání i pro začátečníka.
  • Balení obsahuje kvalitní návod v češtině.
  • Jiný stroj bych nechtěla :-)
  • Krásný design.
  • Pro někoho to může být "malý" výběr druhů stehů. Myslela jsem si, že to tak bude i u mně, ale pokud to má člověk na normální "semtam" šití, využije dva, tři stehy :-)

Tento stroj je vhodný jak pro úplné začátečníky, tak pro pokročilé :-) Vyzkoušela si ho celá má krejčovská rodina a všichni jsou z něj nadšení. Za málo peněz, hodně muziky :-)

Ověřený zákazník NEJ Šicí stroje Ověřený zákazník

Přidáno: 13. září 2017

Zakoupeno v NEJ Šicí stroje

• Snadné ovládání
  • Dostatečné funkce pro domácí běžné šití
  • Návod v českém jazyce je velmi špatně vytištěný. Přiložený v polském jazyce je mnohem kvalitnější.

Mám zkušenosti jen se starými stroji, takže jsem spokojena i co se hluku a váhy týče.

Přidáno: 12. září 2017

tichý chod , rozsáhlé vybavení

Přidáno: 4. září 2017

Zakoupeno v Ráj šití

Rovný steh je velmi úhledný, povrch šicího stroje nádherně hladký a zaoblený - je to příjemné při šití. Jednoduché ovládání, měla jsem dříve značku Lada, který měl hrubý povrch, ostřejší hrany a nerovný steh. Jsem velmi spokojena a doporučuji všem domácím švadlenkám.

Přidáno: 18. srpna 2017

• automatický odstřih
  • poloautomatické nadívání horní nitě

Janome HD 1800 Easy Jeans

Janome HD 1800 Easy Jeans

Přidáno: 4. srpna 2017

(naposledy upraveno 4. srpna 2017)

• odolnost
  • hodně prošije
  • je tichý
  • plynulé podávání
  • horizontální chapač
  • jednoduché ovládání
  • Zatím o ničem nevím, jen bych uvítala automatický odstřih horní a spodní nitě.

Šiji na něm krátce, ale zatím jsem nadšená. Chtěla jsem jednoduchý stroj, co hodně prošije. Na průmyslový bohužel nemám místo, ale tento je opravdu super.

Přidáno: 3. srpna 2017

Zakoupeno v Ráj šití

• Dobrá kvalita, tichý chod.

• Šije!!! :-)
  • Cena a ubohá kvalita českého návodu, leckteré nesrozumitelné informace (mizerný překlad), vynechaná písmena s diakritikou. Dohledej si sám, např. informaci a návod pro šití dvojjehlou atd...

• Kvalitní šicí stroj

Dobrý den, v předchozí recenzi píše paní o tom, jak je overlock Janome 744 kvalitní, že ho má 15 let atd. na závěr se ale rozepsala o tom, jak jí nepomohli ve firmě od které stroj zakoupila a doporučila servis , kde jí pomohli. Jsme velmi překvapeni, že takto zbytečně řešila tuto záležitost. Proč se obrací na společnosti, které opravy značky Janome nedělají, nemají zajištěny náhradní díly, nespolupracují oficiálně s dovozcem a výrobcem. Stačí přece navštívit www.sici-stroje-janome.cz a ihned vám doporučíme servis, opraváře, dodáme náhradní díly. Tím, že se obracíte na neseriózní firmy, které nejsou autorizovanými partnery značky Janome, dochází k poškození této značky a ke zbytečným problémům.
Výhradním zástupcem pro ČR a SK je totiž firma Strima Czech s.r.o.- www.sicistroje-shop.cz , pobočky Brno, Praha, Prostějov. Děkujeme za pochopení

Přidáno: 18. července 2017

• Janome je asi nejlepší značka na trhu - už jen to, že jejich doménou jsou textilácké stroje, o něčem hovoří...
  • stroj je malý, skladný
  • za nízkou cenu hodně umí
  • proti snad jen to, že logicky čtyřniťák není pro začátečnice - když jim vypadne nitě, nebudou vědět, co si počít... Tip pro ty, kdo dostali návod jako já od stroje, který má odlišnou realitu od návodu: na youtube se dá dohledat, jak nějaká číňanka stroj navléká, je tam velmi podrobně ukázán především spodní kličkovač, kde je schována legendární páčka, která se musí vycvaknout ven (jinak to prostě nenavlečete) a navléká se pinzetou. Video všem doporučuji. Stačí zadat typ stroje a vypadne odkaz.
  • Na můj vkus hluk - také mám pocit, že rychlost motoru převyšuje "strojovnu" - takže při větším stisku pedálu se stroj rozjede asi tak, jako byste namontovali motor s audiny do Trabanta.
  • Asi jako každý over nesvede obnitkovat tlustější švy. V praxi: například 5 tenkých látek na sobě - u šatů strečových látek pod paždím a podobně - je potřeba to nějak došít ručně.
  • Normální člověk si prostě při občasném používání nezapamatuje, jak přenastavit klasickou čtyřniť s ořezem na obrubu lemu. Škoda, že tvůrce nenapadlo dodat také obrázkový návod přímo na stroj nebo že distributora stroje nenapadne vyrobit návod, ve kterém by se někdo vyznal a nemusel proto pročítat půl centimetru tlustou brožuru.
  • Servis Janome: nedá mi, abych nezmínila svou vlastní neoptimistickou historku. Sice ne s tímto typem stroje, ale se starším kufříkovým Janome. Který (asi 15 let starý) už servis prostě nezajímá. Začal mi zpomalovat motorek, neměl tah. Po odnešení do značkového servisu, v prodejně Aska, ho tam asi měsíc váleli - jelikož to bylo přes Vánoce, nejspíš to jejich nepříliš myšlenkově hbitá pracovnice u příjmu zakázek neřešila nebo řešila nedůsledně. Jejich jindy skvělému servismanovi se to časově nehodilo, stroj předal nějakému dalšímu odborníkovi. Ten ho tam měl údajně rozebrat a zjistit, že motorek na výměnu nemá. Psali kamsi pro náhradní díly a pak po mé několikáté urgenci sdělili, že se motorek sehnat nedá. Je pravda, že jsem ho zkoušela shánět také a nejspíš už nešel sehnat ani u dodavatele Janome.
  • Takže - po cca měsíci nulový výsledek, navíc paní pokaždé když jsem tam volala, netušila ani pořádně o co jde a pouze jsem slyšela jen "nechte nám to tady, my se na to podíváme a pak zavoláme". když pominu, že těch tipů strojů zas tolik není, mohla by firma vědět rovnou, zda motorek mají-nemají a zda ho jsou schopni sehnat, aby mi ušetřili dvakrát cestu se strojem a parkování v místech, kde se parkovat nedá.
  • Když se tedy měsíc nic nedělo, stroj jsem si vzala domů. Pak jsem si sehnala nějakého neznačkového pána (jakýsi mravenec Ferda z Bráníka). tam jsem stroj odvezla a ejhle - už při příjmu neviděl pan opravář problém. Řekl, že má spoustu motorků a nějaký tam prostě zamontuje nebo ho někde sežene. A výsledek? Do týdne byla zakázka hotová-stroj šije a co je nejlepší, pan opravář TEN MOTOREK OPRAVIL. Prostě ho rozebral a spravil. Na rozdíl od umělců v Aska. Kteří se ani neobtěžovali to za měsíc, co stroj u sebe měli, zkusit.
  • Takže můj tip: až se vám rozbije Janome, najděte si opraváře zde:
  • Martin Zuska, www.sici-stroje-praha.cz
  • Branická 71, Praha 4
  • tel. 602 936 814
  • 241 471 000
  • a mj. stroje také prodává a na rozdíl od neschpného prodejního personálu ASCA, které se vším běhají za opravářem panem Jechem, i ví, jak se s těmi stroji zachází (prodavačka ani neuměla stroj navléci, když jsem si ho u nich kupovala, a dala mi k tomu návod pro jiný typ stroje, takže jsem si ten stroj hned rozbila).
  • Vždy ta firma byla slušná a měla jsem k nim důvěru, ale poslední komunikace s nimi ohledně opravy, respektive absolutní nezájem o zákazníka, který u nich utratil svoje poctivě vydělané peníze za 2 šicí stroje, mě vcelku udivil. jediný, kdo je u nich slušný a není blbý, je pan Jech, ten aspoň ví, o čem mluví. Ostatní personál je tak na okrasu. Hlavně, že má prodavačka vysokoškolský titul, ale nedovede ani v telefonu zákazníkovi říct, kdy mu stroj opraví nebo že mu ho neopraví.

Stroje kupovat tam, kde vám poskytnou i pozáruční servis aspoň na 15 let - stroj je věc na celý život.
Janome 744 - doporučuji koupit všem, co mají zkušenosti se šitím na normálním šicím stroji.
Janome je dobrá značka a nemůže za firmy, které dělají tété značce svým přístupem k zákazníkům ostudu.
Doporučuji koupit si stroj někde, kde pro ně neznamenáte kromě odevzdání peněz vzduch.

Hvězdičku olů dávám za obtížnost navlékání a nedostatečný návod.

Janome MB 4

Janome MB 4

Ověřený zákazník Šicí centrum Ověřený zákazník

Zakoupeno v Šicí centrum

Vyšívací stroj je naprosto úžasný a po krátkém seznámení i poměrně jednoduchý na obsluhu. Určitě doporučuji. Vybírali jsme poloprofesionální vyšívací stroj a tento nám byl doporučen, určitě nelitujeme.
Jediné negativní - stroj dorazil se zlomenými jehlami. Nevím čím bylo toto způsobeno, ale jehly jsme vyměnili a vše v pořádku.

Ověřený zákazník Šicí centrum Ověřený zákazník

Zakoupeno v Šicí centrum

Naprostá spokojenost! Jako amatér hodnotím jednoduchost, přehledný návod. Stroj je kompaktní, nevydává přílišný hluk, je skutečně perfektní.

Přidáno: 14. července 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

• Výborný ,spokojenost ,šila jsem záclony do celého domu , s mojí 40 let starou Veritaskou se nedá srovnávat,perfektní jednoduché ovládání,tichý chod senza !!!Doporučuji začátečníkům i pokročilejšín na běžné domácí šití i opravy ,dá se sním i krásně vyšívat ,doporučuji zakoupit dvojjehlu a jehly na džínovinu
  • zatím jsem nenašla

Přidáno: 7. července 2017

Zakoupeno v Šicí stroje shop

• Při prvním zprovoznění stroj plně funkční
  • Stroj za přijatenou cenu ve výborné kvalitě
  • Dobře prošívá i silnější látky
  • Na žádnou nevýhodu jsem zatím nepřišel

-Zakoupil jsem stroj za přijatelnou cenu v dobré kvalitě
-Pouze si budu muset zvyknout na ovládací prvky stroje.

Přidáno: 3. července 2017

TICHÝ

Přidáno: 30. června 2017

Zakoupeno v MALL.CZ

Za málo peněz hodně muziky

Přidáno: 26. května 2017

• Krásný a chytrý.

Tento stroj mne zaujal krásou, ale až teď zjišťuji, jak je úžasný, dokáže toho spoustu a já se musím všechno nové naučit :-). První práce (která byla už potřeba) bylo zašívání, ale těším se až začnu šít - patchwork. Ze šicího stroje mám velkou radost. Je tichý, přesný - a chytrý :-D. Stolek, který byl součástí stroje je velký pomocník - rozšíří pracovní plochu při šití. Rozhodně tento šicí stroj doporučuji!

Janome 2000 CPX

Janome 2000 CPX